HABER DETAYI

26 Kasım 2016 00:45

Kışın Soğuğundan Koruyacak Yalıtım Önerileri

Kışın Soğuğundan Koruyacak Yalıtım Önerileri

Hatırı sayılır kış soğuklarının yaşandığı ülkemizde soğuklara karşı alınacak önlemlerin başında binanın yalıtımı gelir. İyi yapılmış bir yalıtım ısınmaya harcadığınız paranın bir bölümünün cebinizde kalmasını sağlar.

Taşınmayı düşünüyorsanız ev seçimi yaparken evin ısı yalıtımını da sorgulayın. Çünkü soğuk aylarda ısınmak için çok fazla para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Belkide ısınma için ne kadar fazla para harcasanız bile evi ısıtamayabilirsiniz. Bu nedenle ısı yalıtımı çok fazla önem kazanmaktadır. Tercihinizi ısı yalıtımı iyi olan evlerden yana kullanmanız size kış boyu tasarruf sağlayacaktır.

Temel olarak ısı, ses ve su yalıtımı olarak üç ayrı kategoride sınıflandırılsa da yalıtım denilince ilk akla gelen seçenek ısı yalıtımıdır. Isının binanın içinden dışına doğru kaçmasını engellerken soğuk havanın da dışarıdan içeri doğru hareket etmesini engeller. Güçlü bir şekilde yalıtılmış binalarda yazın ise bunun tam tersi bir durum yaşanarak serin hava içeride muhafaza edilir. Bu sayede konforlu bir ortama kavuşulmasının yanı sıra enerji tasarrufu sağlayarak bütçeye katkıda bulunur.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
gebze evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat instagram takipci hilesi instagram begeni hilesi